PlayStation, PS One

PlayStation, PS One

PlayStation (znana także jako PSX) – 32-bitowa konsola do gier wideo, wyprodukowana w Japonii przez firmę Sony Computer Entertainment, zaprojektowana przez Kena Kutaragiego. Premiera konsoli odbyła się 3 grudnia 1994 roku, kiedy to pierwsze egzemplarze trafiły na półki japońskich sklepów. 

W zestawie: oryginalny pad, zasilacz i kabel AV.

Więcej szczegółów


129,00 zł brutto

1 dostępny

Program lojalnościowyKupując teraz ten produkt otrzymasz 12 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 12 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 6,00 zł.


PlayStation (znana także jako PSX) – 32-bitowa konsola do gier wideo, wyprodukowana w Japonii przez firmę Sony Computer Entertainment, zaprojektowana przez Kena Kutaragiego. Premiera konsoli odbyła się 3 grudnia 1994 roku, kiedy to pierwsze egzemplarze trafiły na półki japońskich sklepów. Niecały rok później, 9 września 1995 roku, konsola ukazała się w Stanach Zjednoczonych, a 29 września tego samego roku w Europie.

W czerwcu 2000 wydana została zmniejszona wersja konsoli – PS one. Sprzęt umożliwia podłączenie ekranu LCD oraz podłączenie do gniazda zapalniczki samochodowej, dzięki czemu może być używana jako przenośna konsola. Wszystkie gry, które są zgodne z PlayStation są również zgodne z PS one. Główne różnice pomiędzy PS one a PlayStation to oprócz zmian w wyglądzie i możliwości podłączenia wyświetlacza, zmiana głównego menu konsoli oraz zabezpieczenie mające na celu uniemożliwienie zainstalowania modchipa.